Jak tworzyć wysokiej jakości treści na stronę WWW

tworzyc-wysokiej-jakosci-tresci-www.jpg

Jakość treści na stronie internetowej przynosi zarówno nowych klientów jak również pozwala utrzymać stałych. Pomaga w tym nie tylko w SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) ale również poprawia współczynnik konwersji.

Jakość treści na stronie internetowej przynosi zarówno nowych klientów jak również pozwala utrzymać stałych. Pomaga w tym nie tylko w SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) ale również poprawia współczynnik konwersji. Przedsiębiorstwa oraz organizacje, które kreują jakościową treść wiedzą, że czytelnik musi być bardzo zaangażowany albo po prostu wciśnie przycisk wstecz i szybko znajdzie inną stronę z lepszymi informacjami.

Jak przyciągnąć odbiorców

Podczas udostępniana treści w portalach społecznościowych Twoim celem powinno być zbudowanie bazy i rozpowszechnienie twojego nazwiska-marki a nie docelowa sprzedaż dóbr czy też usług. Jedną z najczęstszych skarg na różne marki lub firmy jest to, że aktualizacje social media czy też posty są za bardzo nastawione na sprzedaż, dlatego też oryginalna, pouczająca i ciekawa treść na pewno zapunktuje wśród czytelników. Kolejnym częstym zarzutem jest słaba pisownia i gramatyka. Nawet niewielkie błędy mogą wpłynąć na negatywną opinię o danej firmie lub organizacji.

Suplementy: obrazy, filmy, inne media.

Nawet jeśli Twoja strona należy do jednej z najlepiej napisanych w internecie, to ludzie i tak nie chcą siedzieć i czytać samej „ściany” tekstu. Badania pokazują, że treści wizualne przewyższają zawartość tekstową tylko pod względem przyciągania linków, udostępnień czy samego czasu spędzonego na stronie i zaangażowania. Wzbogacaj swoje treści dodając zdjęcia, filmy, infografiki, grafiki interaktywne i inne media, tylko najpierw upewnij się, że są one istotne i wspomagają zawartość. Podczas gdy komputerowe wyszukiwarki internetowe pragną szerokiej treści, liczba użytkowników telefonów komórkowych stale wzrasta, przez co wyszukiwarki na urządzeniach mobilnych preferują krótkie, zwięzłe treści. Dlatego też, przy ich tworzeniu skoncentruj się na głównym celu: jeśli chcesz znaleźć się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania skup się na dłuższej zawartości. Jeśli jednak nastawiasz się na szersze rozpowszechnienie skup się na krótszej treści składającej się z wypunktowanej listy i linków do dodatkowych informacji.

Prawidłowe formatowanie strony i treści.

Wysokiej jakości treści są zarówno proste do odczytania jak również z łatwością angażują czytelnika. W dzisiejszych czasach, czytelnicy chcą przeglądać i skanować treści do czasu aż nie znajdą czegoś naprawdę dla nich znaczącego. Jeśli mu tego nie umożliwisz z pewnością nawet na nią nie zerknie, tylko znajdzie dla siebie odpowiedniejszą. Co więcej, wyszukiwarki mogą teraz wykrywać układ i zawartość strony. Słabe formatowanie stron może być karane, dlatego bardzo ważne jest jak mądrze wykorzystujesz nagłówki , akapity, listy, wypunktowania i resztę przestrzeni.

Upewnij się że Twoje treści są wartościowe

Wszyscy wiemy, że internet kocha koty, ale dzielenie się nic nie znaczącymi filmikami i kocimi faktami nie wpłynie na rozwój Twojego biznesu. Oryginalna treść powinna pomóc rozwiązać takie problemy, odpowiedzieć na pytania, dostarczyć rozrywki albo wprowadzić unikalny wgląd/ wyobrażenie. Podczas gdy wyszukiwarki nadal nie mogą uwzględniać zawartości tak jak ludzie i nie mogą karać Twoich bezsensownych wyborów czytelnicy jednak będą.  

 

Masz pytania?
Napisz wiadomość
lub zadzwoń:
514835999