logo Kingweb

Etapy pozycjonowania

Pozycjonowanie krok po kroku

  1. Pierwszą rzeczą jaką robimy jest ustalenie grupy odbiorców, do których chcemy dotrzeć z naszą reklamą. Kolejnym krokiem jest analiza konkurencji - pozwala ona na lepsze poznanie specyfiki danej branży i wstępne oszacowanie kosztów pozycjonowania.
  2. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji wybieramy najodpowiedniejsze słowa kluczowe i konsultujemy nasz wybór z klientem. Ten etap jest bardzo ważny, gdyż nieodpowiednie wybranie słów, na które strona będzie promowana może sprawić, że osiągnięcie nawet najwyższych pozycji nie wpłynie znacząco na zwiększenie ruchu na Twojej stronie internetowej, a co za tym idzie na powodzenie całego przedsięwzięcia.
    Ze swojej strony jedynie sugerujemy wybór najwłaściwszych słów kluczowych - ostateczna decyzja co do ich ilości i rodzaju, należy do Ciebie.
  3. Następnie przedstawiamy konkretną ofertę na pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Oferta zawiera m.i.n. warunki cenowe, słowa kluczowe, dostępne promocje i rabaty oraz wzór umowy. Termin ważności oferty wynosi przeważnie od 14 do 30 dni. Jeśli dojdziemy do porozumienia - podpisujemy umowę, prosimy o przekazanie danych dostępowych do strony i zabieramy się do pracy. Na jej wyniki zwykle trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od konkurencji w danej branży.
  4. W dalszej części realizacji zlecenia stale monitorujemy pozycję strony w wyszukiwarce i wykonujemy zabiegi marketingowe i optymalizacyjne, mające tę pozycję poprawić.